En Çok Bakılan Sorular

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans (4 yıllık) programlarından mezun olanlar yüksek lisans yapabilirler. Yüksek lisans yapmak isteyen mezunlarımız, yükseköğrenimlerine, yüksek lisans ve doktora olanaklarını değerlendirerek öğrenim görmek istedikleri Üniversiteden yüksek lisans öğrenci alım koşullarını araştırabilirler.

Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı olan öğrenci, birim yönetim kurulunun önerisi ve Üniversite Yönetim Kurulunun onayıyla belirlenen kontenjan dâhilinde bu fakültelerin bölüm/programları arasında geçiş yapabilir.  Ancak 2017-2018 Öğretim Yılı için kontenjan bulunmamaktadır

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi öğrencileri için hazırlanan ders malzemeleri eKampüs'te yayında!

Ünite tabanlı paylaşılan ders kitaplarının pdf halleri, ünite özetleri, sesli kitap ve özetler, yaprak test ve deneme sınavları, çıkmış sınav soruları, konu anlatım videoları, animasyonlu dersler, oyun ve daha fazlası http://ekampus.anadolu.edu.tr adresinde... Üstelik canlı eSeminer derslerinde alanında uzman akademisyenler sizi ve sorularınızı bekliyor!

 

Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2016-2017 Öğretim Yılında üç dersten başarısız olan ve bu derslerini verdiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere 22 Temmuz 2017 tarihinde üç ders sınavının yapılması planlanmaktadır. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler Üç Ders Sınavına girebilirler.

Üç ders sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde yer alan Duyurular linkinde yayımlanacaktır.

 

Duyurular içeriğinde belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

 Üç Ders Sınav duyuruları için TIKLAYINIZ

Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunlarımıza verilmek üzere bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir.

Diploma haricinde geçici mezuniyet belgesi, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten belge verilmemektedir.

Yeni Sorular

Anadolu Üniversitesine Yurt Dışından Kabul Edilecek Öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı’na (ANADOLUYÖS) Başvuru koşulları, Kontenjanları ile ilgili detayları bilgileri Üniversitemizin web sayfasındaki duyurular kısmında yayınlanır. 

Anadolu Ünı̇versı̇tesı̇ne Yurt Dışından Kabul Edı̇lecek Öğrencı̇ler ı̇çı̇n Yükseköğretı̇me Geçı̇ş ve Yerleştı̇rme Sınavına (ANADOLUYÖS) girmeniz gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi her yıl yurt dışından kabul edilecek öğrenciler için yükseköğretime geçiş ve yerleştirme sınav (ANADOLUYÖS)  yapar. Bu sınavda alınan puanlar sadece yapıldığı yıl için geçerlidir. Sınavın yapılış şekli, içeriği ve tarihi Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi**        Mazeretli Kayıt Tar.               Süre                            

05 Ekim 2017  -   06 Ekim 2017                  06 Ekim 2017                         2 Gün

*** Yatay Geçiş ile kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir.

** Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 09.00’da başlayacak, son günü saat 17.00’de sona erecektir.

#soröğren

Aramak istediğiniz konu başlığını giriniz (sınav, kayıt, şifre vb.).